Ota yhteyttä

Henkilökunnan yhteystiedot

Löydät alta henkilökuntamme yhteystiedot

Henkilökunnan yhteystiedot

 

Rehtori 

Saija Loponen
saija.loponen@orimattila.fi
040 700 0054

 

Apulaisrehtori 

Pekka Törrönen
pekka.torronen@orimattila.fi
044 781 3708

 

Opinto-ohjaaja 

Ari Korhonen
ari.korhonen@orimattila.fi
0400 807 880

 

Kanslia

Eija Ovaska
Toimistosihteeri
eija.ovaska@orimattila.fi
044 781 3566

 

Sari Karjalainen
Toimistosihteeri,
Orimattilan yhteiskoulu
sari.karjalainen@orimattila.fi
044 781 3563

Opettajat

Bachir  Karen
Englannin ja ranskan kielen lehtori
karen.bachir@orimattila.fi

Hynninen Jari
Fysiikan ja matematiikan lehtori
jari.hynninen@orimattila.fi
040 552 5043

Jokinen Anne
Kuvataiteen ja viestinnän lehtori
anne.jokinen@orimattila.fi

Kokko Jari
Ruotsin ja historian lehtori
jari.kokko@orimattila.fi

Loponen Saija
Rehtori, kemian ja matematiikan lehtori
saija.loponen@orimattila.fi

Lönnfors Raine
Matematiikan ja tietotekniikan lehtori
raine.lonnfors@orimattila.fi

Miinalainen Hanna
Uskonnon, psykologian ja filosofian lehtori
hanna.miinalainen@orimattila.fi

Niemi Tiila
Äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
tiila.niemi@orimattila.fi

Nironen Terhi
Musiikin lehtori
terhi.nironen@orimattila.fi

Paasio Anniina
Liikunnan lehtori
anniina.paasio@orimattila.fi

Pastila Johanna
Äidinkielen, kirjallisuuden ja ilmaisutaidon lehtori
johanna.pastila@orimattila.fi

Räsänen Tuula
Kemian ja matematiikan lehtori
tuula.rasanen@orimattila.fi

Saarinen Sirpa
Biologian ja maantieteen lehtori
sirpa.saarinen@orimattila.fi

Tonteri Teija
Saksan kielen lehtori
teija.tonteri@orimattila.fi

Trofimov Teija
Englannin ja venäjän kielen lehtori
teija.trofimov@orimattila.fi

Törrönen Pekka
Apulaisrehtori, historian, yhteiskuntaopin ja viestinnän lehtori
pekka.torronen@orimattila.fi

Sami Wirkkala
Liikunnan ja terveystiedon lehtori
sami.wirkkala@orimattila.fi

 

Tuntiopettajat

Viviana Kantosalo
Espanjan kielen lehtori
viviana.kantosalo@orimattila.fi

Antti Romunen
Elämänkatsomustiedon lehtori
antti.romunen@heinola.fi

 



 

 

 

 

 

Muu henkilökunta

Opiskelijahuolto

Johanna Rötkö
Terveydenhoitaja
johanna.rotko@phhyky.fi
044-729 7600

Milja Kuutsa
Kuraattori
milja.kuutsa@orimattila.fi
044-781 3738

Graverson Liina
Psykologi
liina.graverson@orimattila.fi
040-529 1301

 

Ruoka- ja siivouspalvelut

Riitta Ilmonen
Ravitsemustyöntekijä

Eila Savolainen
Ravitsemustyöntekijä
eila.savolainen@orimattila.fi
044-781 3519

Helinä Taavitsainen
Ravitsemustyöntekijä

Sisko Hanhijoki
Siivoustyöntekijä

Siru Neuvonen
Siivoustyöntekijä

Sari Niemelä
Siivoustyöntekijä
sari.niemelä@orimattila.fi
044-781 3586

Olga Sippola
Siivoustyöntekijä

 

Vahtimestaripalvelut

Breilin Juha
Vahtimestari
juha.breilin@orimattila.fi
044 781 3700

Perkiömäki Pasi
Vahtimestari
pasi.perkiomaki@orimattila.fi
044 781 3700